ВЕСТИВИДЕАМАКЕДОНИЈА

(Видео) Кој дел на Македонија најмногу го погоди денеска невремето? – Доаѓа ново следните денови!

Силно невреме, проследено со ветер, грмежи и врнежи од град и дожд денеска го погоди прилепскиот регион.

На социјалните мрежи осамна видео на кое се гледа дека градот кој врнел целосно ја побелел земјата.

Краткотрајни врнежи од град денеска зафатија дел од селата во регионот на Пијанец. Според жителите напавени се мали штети на градинарските производи во своите леи.

Back to top button
Close