ЗАБАВА

(Видео) Дали ова е најлошо изведениот пенал во историјата на фудбалот?

Леонардо од Бразил, кој настапува во Обединетите Арапски Емирати го изведе еден од најлошите пенали некогаш видени во историјата на фудбалот.

Леонардо настапува за тимот на Шабаб Дубаи со која пред неколку дена играше во првенството со Ал-Вахд.

Неговиот тим победи со 4:0, но тој се посрамоти уште во 11.минута. Судијата по прегледувањето на ВАР снимка досуди најстрога казна.

Коментар за тоа како Леонардо го изведе пеналот и не е потребен…

Back to top button
Close