Coffee time is any time

(Видео) Шест луѓе завршија во болница откако гром удри во дрво на голф турнир!

Несекојдневна несреќа се случи за време на големиот PGA голф турнир во Атланта.

Најмалку шест лица завршија во болница со повреди додека биле во близина на дрво погодено од гром.

Моментот на ударот беше забележан на камера, па јасно може да се види моментот кога молњата што го запали дрвото ги сруши несреќните луѓе.

Турнирот веднаш беше запрен…

Можеби ќе ве интересира
Коментари
Loading...