Coffee time is any time

(Видео) Пушел цигара пред неговиот ресторан, а газдата вака реагираше!

Сопственикот на ресторан во Солт Лејк Сити во Јута со противпожарен апарат го испрскал мажот кој одбил да ја изгаси цигарата пред неговиот угостителски објект каде е забрането пушењето.

Џон Бирд изјави дека излегол на пауза за пушење пред деловниот центар и дека веќе претходно имал средба со сопственикот на ресторанот, кој му рекол да не пуши на тоа место затоа што е премногу близу до неговиот објект и муштериите.

Бирд изјави за „КСЛ њуз радио“ дека контактирал со луѓето од обезбедувањето, кои му кажале дека смее да пуши таму, а потоа повторно налетал на сопственикот на ресторан.

Еве што се случи…

Business owner sprays man in face with fire extinguisher

Jon Bird says that a business owner at the Gallivan Center became so upset with him for smoking on the plaza that he sprayed him in the face with a fire extinguisher. Bird says he was there that day to volunteer when and stepped out to smoke when the business owner approached him.In a statement to KSL Alex Jameson, the man in the video, and owner of two restaurants at the Gallivan Plaza apologized saying he is not proud of his behavior and says he would like to make things right with Bird.

Gepostet von KSL Newsradio am Montag, 23. September 2019

Можеби ќе ве интересира
Коментари
Loading...