Coffee time is any time

Витамини кои се важни за мажите

Витамин „А“ Витаминот „А“ влијае на видот, го поттикнува имунолошкиот состав, а важен е и во функцијата на репродуктивниот систем на мажите, стимулирајќи го производството на тестостеронот. Витамин „Ц“ Го намалува ризикот од срцеви…

Над триесет илјади направени операции на пациенти од цела Европа, се бројките кои ја одбележаа 18…

Милион и петстотини илјади третирани пациенти и над триесет илјади направени операции на пациенти од цела Европа, се бројките кои ја одбележаа 18 годишнината од Жан Митрев Клиника. Во присуство на вработени, политичка и дипломатска елита,…

#SF 8мо Мартовска Акција во сите продавници на Sara Fashion

Од 1ви март започна големата #SF 8мо Мартовска Акција во сите продавници на Sara Fashion. За понежниот пол по повод празникот на жената понежиот пол имаат -40% на секое купено второ парче #Penti хулахопки исто така и за секој втор купен…

Бит пазар – Лавиринт без излез

Уште на самиот влез, нередот и метежот, оставаат впечаток дека тука ниту на купувачите им е пријатно, ниту пак на продавачите им е задоволство да нудат производи. Главниот влез на Бит пазар, окупиран од импровизирани тезги на тротоарот,…

Како до побели нокти?

Најчестите причини за пожолтување на ноктите се пушењето и лаковите за нокти со формалдехид. Проблемот е што заедно со ноктот плочка, жолтее и кожата околу неа. Еве неколку продукти, со кои можеме да ги избелиме: Сок од лимон Во мала…