Coffee time is any time
Browsing Tag

Насловна

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry е новиот вински бар и продавница отворен во центарот на градот. Со уникатен концепт нуди повеќе од 150 вински етикети, од странски и домашни винарии. Единственоста на Wine Berry започнува од големиот но внимателно составен избор…

Време е да се чуе гласот на жените жртви на семејно насилство

Жените жртви на семејно насилство не се само бројка, затоа сите заедно, треба да делуваме и да ги поддржиме да се чуе нивниот глас, нивните потреби, нивните приказни. - Секоја година 1.500 македонки се ново-евидентирани жртви на семејно…

Гранд кафе го извлече и третиот Гранд милионер!

Како да бидете богати, а без да се трудите? Вашето омилено кафе го има одговорот! Гранд кафе веќе втора година по ред ја организира наградната игра „Стани Гранд милионер“, преку која секој ден доделува мали кујнски апарати, а секој месец…

Голема заинтересираност во првата недела од отворањето на Ист Гејт Мол

Во првата недела од отворањето, Ист Гејт Мол прерасна во вистинска шопинг престолнина, која ги надмина очекувањата на посетителите. Разновиден избор на голем број на квалитетни брендови, кои што се простираат на 5 нивоа, оригинални…

Премиера на „Самоубиство во самоодбрана“ во Штип

Во сабота, на 06.11.2021, во Дом на Млади – Штип, ќе се одржи премиерната изведба на театарската претстаства  „Самоубиство во самоодбрана“, работена според истоимениот драмски текст на Марјан Анѓеловски, а во режија на Александар Јовановски…

Brummell со инвестиција од 100.000 € од X Factor Accelerator

Brummell компанијата позади првото сако наменето за мотоциклисти во светот, доби инвестиција од 100.000 € од X Factor Акцелераторот. Компанијата е основана од страна на Нино Карас и Нина Левиќ, и има свои претставништва во Скопје и Њу…

Nova Solutions во чекор со дигиталниот свет со иновативната апликација Hof zu Küche за германскиот…

Nova Solutions е прва дигитална агенција во Македонија која го реализираше иновативното решение Hof zu Küche, како дигитална платформа, базирано на концептот Farmarket кој освои втората награда на натпреварот на светскиот бренд Ericsson во…

„ЛУКОИЛ Македонија“ ја отвори својата 33-та бензинска станица во земјава

„ЛУКОИЛ Македонија“ ја отвори својата нова бензинска станица лоцирана на излезот од Куманово на регионалниот пат Опае – Слупчане. Модерната бензинска станица, која е 33-та за ЛУКОИЛ во земјава, се простира на површина од 3.721 м2 и e…

Скопје добива мол во ранг на европска метропола

Денес во Скопје официјално е отворен ИСТ ГЕЈТ МОЛ, инвестиција вредна 103 милиони евра. Портата на новиот мол во Скопје е отворена за сите посетители, од земјава и блискиот регион, кои ги очекува најбогатата понуда за шопинг и забава во…

Fashion Group со забава, подароци и нови колекции ги отвори новите модерни продавници во East Gate…

Вистински празник за љубителите на модата денеска се случува во продавниците на Fashion Group во East Gate Mall. Точно во 10 часот започна шопинг авантурата на познатите личности, инфлуенсерите и лојалните купувачи од OKAIDI во присуство на…