Coffee time is any time
Browsing Tag

Huawei

Прославете ја спортската сезона со спортските дизајни на HUAWEI WATCH 3 серијата

Во спортската, летна сезона и со успешното лансирање на серијата Watch 3, пазарот за дизајни на Huawei лансира серија анимирани спортски дизајни. Секој анимиран лик на часовникот претставува различен спорт како штафета, трчање, кревање…

Huawei го претстави новиот електричен автомобил SERES SF5

На 19 април, на Меѓународниот саем за автомобили во Шангај, Huawei објави дека кинеската автомобилска компанија SERES го лансира новиот електричен автомобил со продолжена километража - SERES SF5, кој исто така ќе биде достапен во продажните…

HarmonyОS: Huawei го претстави новиот концепт на поврзување за поедноставен живот

Д-р Ванг Ченглу, претседател на одделот за софтвер инженеринг за потрошувачи на Huawei БГ и директор на деловна единица „AI and All-scenario Intelligence Business“, одржа говор на настанотTEDxHouHai, насловен: „HarmonyOS Connecting to a…

Fitify и Mood Messenger се меѓу првите апликации создадени од независни европски развивачи за…

Популарната фитнес апликација Fitify е меѓу првите апликации од независни развивачи во Европа за уреди за носење на Huawei. Таа е важен додаток на сопствената фитнес апликација на компанијата, достапна на AppGallery, и го покажува…

Звучникот HUAWEI Sound X, развиен со Devialet, пристигнува на македонскиот пазар

Huawei Sound X е најновиот додаток во премиум аудио колекцијата што компанијата ја нуди на македонските потрошувачи во претпразничната сезона, во продажните места на Сетек, Анхоч и Техномаркет, по цена од 16,999 денари. Додека другите…

HUAWEI Assistant – TODAY ја доби светски познатата награда за дизајн „Red Dot” 2020

Huawei Assistant – TODAY е награден со „Оскар“ во дизајнерската индустрија - наградата „Red Dot“ на „Brand & Communication Design“. Наградата Red Dot е една од трите светски награди за дизајн, заедно со наградата IF Design (Германија) и…

Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei - Huawei P40 Pro, Huawei P40 lite и Huawei P40 lite E. Тие ја опфаќаат високата, средната и…

Huawei ги поканува сите свои верни поддржувачи на глобалната онлајн премиера на новата P40 серија

Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 март (четврток), од 14 часот. Под слоганот #VisionaryPhotography, настанот ќе се емитува онлајн и секој може да го следи на следниве линкови: …

Huawei ја продолжува гаранцијата за сите свои уреди до 3 месеци

Huawei ги продолжува гаранциите за сите уреди чиишто тековни гаранции истекуваат од 15 март 2020 до 15 јуни 2020 година. За нив новиот период на гаранција ќе биде одложен до 15 јуни 2020 година. Новите услови стапуваат во сила автоматски и…

Huawei прогласен за кандидат број 1 со 3,524 патенти според рангирањето на Европската канцеларија…

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година. Презентираните податоци покажуваат дека за 2019 година примени се повеќе од 181,000 апликации за патент, што претставува зголемување од 4% во однос на 2018…