Coffee time is any time
Browsing Category

Живот

8 совети за здрав живот кај Вас и вашето дете

Сите знаеме дека децата гледаат од своите родители. Начинот на тоа како живеат родителите се отсликува и врз децата. Затоа е од особено важно родителите да имаат здрави навики. Една стара поговорка вели: „Човекот е стар онолку, колку што се…

3 начини како да ја симнете високата температура во домашни услови

За првиот сте слушнале сигурно и дури сте го испитувале: облоги со вински оцет. Повозрасните сигурно ќе се сетат дека како деца веројатно постојано ги "третирале" со нив. Општо земено, едвај има поефикасен начин за симнување на висока…

„Фокусирајте се на детето на кое навистина можете да му помогнете и покажете ја хуманоста“ –…

Во последно време со оглед на целата ситуација со Корона вирусот, имаме чувство дека сите вести се исполнети со објави што се однесуваат само на тоа колку е предизвик онлајн наставата и го занемаруваме фактот дека тоа е исто така  ново и за…

(Фото) “Да бидеме хумани“, мисија за децата од социјално загрозени семејства да добијат…

Искрени насмевки и радост за новогодишните празници е мисијата на хуманиот проект “Да бидеме хумани“ кој ги сплоти трите македонки, Елена (@elenagagic), Елена (@aktivnosti_za_deca) и Симона (@moe_dete). Токму тие се мајки, активистки…

Повеќете жени ,,паѓаат,, на овие машки финти… Дознајте дали и вие сте една од нив!

На овие машки финти „паѓаат“ повеќето жени, без разлика колку и да се паметни и искусни. 1. Не сум уште спремен за врска, но ако сакаш може да се гледаме Веројатно мисли да се гледате кај него во стан, сами навечер. Никако преку…

Ушната маст кажува многу за нашето здравје – Овие факти немојте да ги игнорирате!

Чистењето на ушите еднаш на неколку дена е сосема нормална процедура. Но, не секој знае дека ушната маст има заштитна улога и дека може да биде сериозен индикатор за нашата здравствена состојба. Со помош на стапче за уши, можете…

Оваа банка ќе ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, но треба да ги почитувате овие две правила!

Замислете си секое утро кога ќе се разбудите, една банка на вашата сметка да става 86.400 евра! Еве кои се правилата на оваа банка: Прво правило: Се` што не сте успеале да потрошите во текот на денот, ви се одзема навечер!…

Кевин Принц Боатенг ја отвори душата – Во еден ден купив Ламборгини, Хамер, а потоа ….

Кевин Принс Боатенг направи една интересна паралела за лошиот однос кој го имаат младите фудбалери во модерниот фудбал, но посочи дека сличен однос имал и тој додека бил неискусен и млад... Славата на млади години носи соочување со…

Како се хранел мајсторот на боречки вештини Брус Ли – Деталите дознајте ги тука!

Мајсторот на боречки вештини, Брус Ли започнал да ја сфаќа исхраната сериозно и развил интерес за здрава храна, високо белковински (протеински) пијалоци и витамински и минерални суплементи. Подоцна заклучил дека со цел да се направи…

Играше со Леброн во Кливленд, а денеска е бездомник – Како се сврте тркалото кај овој кошаркар!

Една неверојатна приказна ни доаѓа од САД, а станува збор за екс играчот на Кливленд Кавалист Делонте Вест. Тој важеше за еден од најдобрите дефанзивни играчи во НБА лигата и во кариерата го носеше дресот на Бостон, Сиетл Супер…