Coffee time is any time
Browsing Category

Занимливости

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Во следниот период, полнењето гориво на ЛУКОИЛ станува повозбудливо и нуди можност за добивање вредни награди. ЛУКОИЛ Македонија ја организира новата наградна игра „ЛУКОИЛ КЛУБ АВАНТУРА“ за корисниците на програмата за лојалност, во која…

Скопје станува регионална трговска престолнина – се отвара Ист Гејт Мол

Скопје станува многу динамичен град со голем потенцијал за напредок и просперитет, а овој октомври ја добива својата нова шопинг дестинација со над 220 водечки глобални и регионални брендови. Ист Гејт Мол се отвора за јавноста на 29…

Купете онлајн пакет Ладна и добијте подарок сложувалка

Летото започна, а високите температури ќе се задржат и во наредните неколку месеци, што значи дека е вистинско време за да се осигурате дека во вашиот дом ќе имате здраво освежување во секое време. И токму во вистински момент, онлајн…

Музичка програма и хуманитарна акција по повод отвoрањето на новата уникатна градина на ресторанот…

Павле Камилоски, Сара Мејс, Лео Ајдари и Антонија Гиговска се дел од музичката програма кои ќе настапат по повод отворањето на градината на ресторанот „Four“ а со тоа ќе бидат дел од хуманитарната акција „Среќна Школска Година“ на „Проект…

Вечер на добро вино и дружење со туристичките водичи во Форт Кафе Охрид

Форт кафе се роди пред 8 години. Сосема случајно, некаде на средината на сезоната, како мало место за пауза на странските туристи кај Самоиловата Тврдина, кои најчесто организирано го посетуваа Охрид. Секако тука беа и и индивидуалните…

Македонското студио OmniCreative со златна награда за дизајн на пакување на MUSE Design Awards во…

Дизајнот на македонското студио Omni Creative е награден со злато на престижниот фестивал MUSE Design Awards 2021. Наградениот дизајн “NOBULL…”, еден од брендовите на Македонија-Експорт, е во категоријата пакување за закуски, десерти и…

Никотин – помалку познати факти

Кога се споменува никотин, првото нешто што паѓа на ум е пушењето и како тоа влијае врз организмот. Никотинот е супстанца која предизвикува зависност и се разбира дека не е без ризик. Многу луѓе поставуваат знак за еднаквост помеѓу…

13 работи што можете да ги направите на 22.04. Денот на планетата Земја (или секојдневно) за да и…

Од кога започна во 1970 година, Денот на планетата Земја се слави секоја година на 22 април за да се потенцираат важни прашања како што се климатските промени, загадувањето, уништувањето на шумите и пластичниот отпад. Целта е да се…

Персонализирани книги за деца: Со труд, верба и мечтаење може да се оствари секоја цел

Ако во минатото, книгата беше најдобриот пријател на детето, денес тоа се таблетите, мобилните телефони, уредите и екраните. Сакајќи да му пркосат на дигиталното време, персонализираните книги се еден начин да се инспирира љубов кон…

Секој ден и секогаш, бесконечна љубов, безброј насмевки, искрено другарување и топли прегратки

Текстот е превземен од wekids.mk. Нашето училиште „Јан Амос Коменски“ е модел училиште за успешност во реализацијата на Инклузивниот процес. Топлиот прием на сите ученици и нивно активно вклучување во животот на училиштето е наша одлика.…