Coffee time is any time
Browsing Category

Забава

Дамите го заслужуваат најдоброто, а тоа е Владо Јаневски – Чаирскиот романтичар на ексклузивен…

По незаборавната вечер со Павле Камилоски, Intermezzo Music Bar продолжува со исто темпо – гостување на врвна ѕвезда, а за убав повод. Овој пат во чест на празникот на дамите (8 Март) е закажан ексклузивниот концерт на чаирскиот романтичар,…

Со овој хороскоп дознајте што ве очекува во новата 2020 година

Според кинеската астрологија, во 2020-та година ќе владее Стаорецот, знакот којшто е симбол на трудољубивоста, амбициозноста и брзината. Астролозите истакнуваат дека новата година ќе донесе долгоочекувани и убави промени во животот…

И покрај силната бура, Нено Белан синоќа во Будва „зборуваше за љубов“

Вториот ден од новогодишната програма во Будва, и покрај силните бури, помина во фина и пријатна атмосфера. Првпат пред Стар град Будва настапи џез пејачката Лена Ковачевиќ. Публиката уживаше во нејзините песни, џез обработките на…

(Видео) Дали ова е најлошо изведениот пенал во историјата на фудбалот?

Леонардо од Бразил, кој настапува во Обединетите Арапски Емирати го изведе еден од најлошите пенали некогаш видени во историјата на фудбалот. Леонардо настапува за тимот на Шабаб Дубаи со која пред неколку дена играше во првенството…

Погледнете како изгледаше приватната Jägermeister забава во Берлин, Барселона и Ибица

На 29. ноември се одржа спектакуларниот настан кој ги соедини забавата, вашиот омилен пијалак и патувањето на едно место. Скопје звучеше како светските метрополи познати по големите забави, посветувајќи големо внимание на атмосферата,…

Српската раперка Mimi Mercedez во четврток ќе настапува во клубот Станица 26

Со огромна чест ви го најавуваме првиот настап на контроверзната српска раперка Mimi Mrcedez во клубот Станица 26, во Скопје. Мими е вистинска ѕвезда на хип-хоп сцената во регионот. За себе вели дека е провокативна, вулгарна и…

(Видео) Како Мејведер расфрла илјадници долари во стриптиз бар….

Мејведер продолжува во буквална смисла да се расфрла со парите што ги има во изобилие и незнае што да им прави. Тој минатиот месец објави дека ја завршува боксерската кариера, иако во јавноста се шпекулира дека би можел да одработи…

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но од 04.12, љубителите на зимските спортови и рекреативното…

(Фото) Загатка која ги полуде сите – Од часовниците само еден е вистински, погодете кој?

Нова загатка опседнува преку Интернет и никој не можеше да најде решение, иако тоа ни е “пред носот“. Задачата е прилично едноставна. Вие гледате два часовника на сликата. Сепак, едниот е вистински, а другиот е играчка. Можете ли…

Будва: Запливајте со Нас во новата 2020 година

Будва, најатрактивната летна црногорска туристичка дестинација во последните две децении, е признаена во регионот како најважното место за собирање за време на новогодишните празници. Прекрасниот плоштад пред Стариот град во 2000 година…