Coffee time is any time
Browsing Category

Вицотека

ВИЦ: Актерка, манекенка и проститутка кај Свети Петар

Актерка, манекенка и проститутка загинале во сообраќајна несреќа и отишле кај Свети Петар на судење. Актерката влегува и Свети Петар ја прашува: – Што направивте Вие во животот? – Претежно се пресоблекував и глумев. – Значи си се…

ВИЦ: Опасен машки муабет!

Си прават двајца пријатели муабет пиејќи по едно пиво, па едниот му вели на другиот: - Дали знаеш пријателе дека жената може истовремено да те крене до облаци и да те акне од зема со една единствена реченица? - Е која е таа…

ВИЦ: Расад за лопати

Пристигнала хуманитарна помош од друга земја и неколку луѓе ја распоредувле и складирле. На крај им останале лажичиња за сладолед кои им биле непотребни и непланирани, се чуделе што е тоа, кога на едниот му светнува и извикува: -А…

ВИЦ: Мамец за комарци

Си седеле двајца другари на клупа во парк и едниот почнал нешто да става на клупата. Го прашјва другиот: - Што е ова, си играш? - Не, правам стапица за комарци, сега ќе ти објаснам: - Комарецот напаѓа на солта мислејќи дека е шеќер,…

ВИЦ: Мастика место гел за дезинфекција!

Сопругата го праќа мажот до продавница да купи гел за дезинфекција, пандемија на коронавирус е, мора да се пазат. Оди мажот и се враќа со шише мастика. Го гледа жената и му урла: ,,Говедо едно пијандурско, зошто си купил мастика?!…

ВИЦ: Мујо и Хасо чистат висококатница…

Мујо и Хасо ги чистеле стаклата од надворешна страна на висококатница од 100 спрата. Стасале на крај и Хасо викнал: – Упс! Го заборавивме претпоследниот прозор! Мујо: Ајде Хасо, јас ќе те фатам за трегерите, ти спушти се и бришај.…

ВИЦ: Плавуша во салон за автомобили…

Плавуша оди да купува автомобил и продавачот ѝ вели: - Ова е одличен модел, во град троши 8 литри бензин, на отворено 6. Плавушата го прашува: - Извини што те прекинувам, но како автомобилот знае дека е во град???

ВИЦ: Кинески очила кои ги гледаат луѓето голи!

Одам во една кинеска продавница да си купам било какви очила. Гледам вакви, онакви, различни. Со ултравиолетова заштита, со вакви рамки, со ваква боја. Доаѓа продавачот и ми вели: Имам јас за тебе едни специјални очила, дојди. Ги…

ВИЦ: 200 km на час

Тип вози 200 km на час. Го запира полицаец: – Добро господине, свесни ли сте дека возите 200 km на час!? – Да, да, и Вие би возеле 200 km на час да сте на мое место! – Зошто? – Па ја убив жена ми и мајка и, а сега тие се во багажникот,…

ВИЦ: Тројца затвореници разговараат…

Во затворска ќелија разговараат тројца дечки од кои: првиот консумирал кокаин, вториот спид, а третиот марихуана. Првиот вели: Да имавме една лажичка кокаин имаше да прелетаме низ решеткиве. Вториот му одговара: Па да имавме ние една…