Coffee time is any time
Browsing Category

ВИДЕА

(Видео) Страшни снимки за време на земјотресот во Албанија!

На социјалните мрежи се појавија многу снимки на кои се гледа како изгледал потресот, а сега се појави ново. Имено камерите во една редакција снимија како се тресе целото студио. Бидејќи земјотресот беше многу рано, во студиото…

Видео: Наталија Славева со нова поп балада ,,Непобедливи,,

,,Непобедливи,, е новата песна на Наталија Славева за која се промовираше видео запис на нејзиниот YouTube канал. Поп баладата е продуцирана комплетно од композиторот Иле Спасев, додека Славева е ко-автор на текстот. „Непобедливи…

(Видео) Слушнете ја официјалната химна на СП во кошарка 2019 во Кина!

Ова е официјалната химна за престојното Светско првенство во кошарка кое ќе се одржи во Кина од 31 август до 15 септември. Името на официјална химна е „Шампиони“, а е испеана од светски познатиот музичар Џесон Дурло и од кинеската…

(Видео) Таа е вистинска ,,бомба,, и на 42 години – Шакира ги воодушеви сите!

Колумбијката музичка ѕвезда Шакира и на 42 години изгледа фантастично. Таа се пофали со својата фигура на социјалните мрежи каде постави видео снимка. Пејачката се појави во розево бикини со реси и ги истакна своите атрибути, а…

(Видео) Нов видео спот на скопскиот рок бенд Фикшн

Скопскиот бенд „Fiction" направи видео спот за нивниот трет сингл по ред за песната „Техно", која следува по нивните песни „После Дождот"" (2017) и „Некој друг" (2018). Во рок бендот членуваат: Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев…

(Видео) Кој дел на Македонија најмногу го погоди денеска невремето? – Доаѓа ново следните…

Силно невреме, проследено со ветер, грмежи и врнежи од град и дожд денеска го погоди прилепскиот регион. На социјалните мрежи осамна видео на кое се гледа дека градот кој врнел целосно ја побелел земјата. Краткотрајни врнежи од…

(Видео+Фото) Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Вчеравечер, во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од изворот на изборот“. Пред повеќе стотици гости, најголем дел негови пријатели и препознатливи музички имиња од…

(Видео) Нов летен хит на Тајзи

„Гори“ е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција на Раста. Песната е на македонски јазик и како и секогаш е нешто различно и автентично од нашиот артист Драган…