Coffee time is any time
Browsing Category

Убавина

7 начини да се стегнете после слабеење

1. Одржувајте го водниот биланс како пиете можно повеќе течности секојдневно . Водата ја прави кожата еластична , што од своја страна го намалува драстично ризикот од доделување и појава на стрии . 2. Ексфолација на кожата додека се…

Погледнавме одблиску: зошто цветот од Еделвајс е „преживувачка ѕвезда“

Нашата коса старее како што старееме и ние. Во зрелоста се јавуваат предизвици како белата коса или „обелувањето“ што е еден од првите знаци на стареење на косата. Истенчено влакно е, исто така, чест проблем кај зрелата коса. Често се…

REVALID®: Елена и Љубица ја откриваат иновацијата против стареење и тенка коса

Елена од Скопје и Љубица од Битола се двете Македонки кои погледнаа одблиску и ја открија иновацијата против стареење и тенка коса на Revalid®. Швајцарскиот бренд лансираше производ наменет да го забави процесот на стареење на косата и…

Тројна моќ против стареење: Новиот Eucerin® Hyaluron-Filler + Elasticity 3D серум е високо ефективно…

Забава во градината со соседите, игра со внуците или пак можеби прв состанок со новата љубов? Дури и на зрела возраст, нашиот секојдневен живот може да биде многу активен. И додека се обидуваме да го следиме темпото, сепак сакаме да…

Д-р Арсова: Мијте ја косата, корона вирусот се пренесува и преку неа

„Ковид-19, може да се пренесе на косата, со допир или по пат на капки во воздухот“ вели трихологот, д-р Елена Арсова. Таа потенцира дека треба да бидете внимателни, на пример, додека чекате во редот во маркет да не ја допирате косата, но…

50 % од светската популација се соочува со првут

„Скалп кој чеша, лушпи од кожа и ранички на скалпот се сите симптоми предизвикани од првутот на главата кај луѓето“, велат од  Revalid®. Тие додаваат дека таа состојба се јавува кога скалпот е многу сув или многу мaсен, тогаш се прават бели…

(Видео+Фото) Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска се петте дами во филмскиот мултимедијален едиторијал за колекцијата Три на модниот дизајнер Папаз кој ја презентираше во Босна. „Оваа…

Пронајдени супстанци кои предизвикуват рак на дојка и јајници во козметиката!

Хемикалиите кои се наоѓаат во парфемите, кремите за раце, и лосионите за тело можат да предизвикаат ран пубертет кај девојчињата, покажуваат најновите истражувања. Оние кои во детскиот период се изложени на одредени супстанци, или…

Essence и Catrice нудат се што срцето на една жена може да посака

Денеска во прекрасниот амбиент на Park Hotel&Spa се одржа промоција на новитетите од светски познатите германски козметички линии на essence и Catrice makeup за кои компанијата Саманта доо стана официјален застапник за македонскиот…