Coffee time is any time
Browsing Category

УБАВИНА

50 % од светската популација се соочува со првут

„Скалп кој чеша, лушпи од кожа и ранички на скалпот се сите симптоми предизвикани од првутот на главата кај луѓето“, велат од  Revalid®. Тие додаваат дека таа состојба се јавува кога скалпот е многу сув или многу мaсен, тогаш се прават бели…

(Видео+Фото) Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна…

Светските брендови Desigual, Diesel, Geox, Guess, Inuikii, Levi’s, Mango, Parfois, Premiata, Replay, Springfield, Steve Madden, Super Dry, Timberland, UGG, Women’s Secret кои се под групацијата Fashion Group од сега можете да ги купувате и…

(Видео+Фото) Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска се петте дами во филмскиот мултимедијален едиторијал за колекцијата Три на модниот дизајнер Папаз кој ја презентираше во Босна. „Оваа…

Пронајдени супстанци кои предизвикуват рак на дојка и јајници во козметиката!

Хемикалиите кои се наоѓаат во парфемите, кремите за раце, и лосионите за тело можат да предизвикаат ран пубертет кај девојчињата, покажуваат најновите истражувања. Оние кои во детскиот период се изложени на одредени супстанци, или…

Essence и Catrice нудат се што срцето на една жена може да посака

Денеска во прекрасниот амбиент на Park Hotel&Spa се одржа промоција на новитетите од светски познатите германски козметички линии на essence и Catrice makeup за кои компанијата Саманта доо стана официјален застапник за македонскиот…

Кнез со сензуална и софистицирана нова лимитирана колекција: Be Me – Be drAMA

Свила, бисери и свилено жерсе се изборот на материјали за новата лимитирана сензуала и софистицирана модна колекција на Ивана Кнез, насловена како Be Me – Be drAMA. Таа со својата фото приказна ја прикажува Драма од почетоците на двата…

Алое вера за кожа каква што посакувате

Алое вера е билка кој има безброј позитивни својства за негување на вашата кожа и коса и е еден од најпопуларните козметички производи. Еве неколку предности на алое вера при нега на кожата: Алое вера и пружа хидратација на…

Јаболков оцет во борбата со акните и масната кожа

Јаболков оцет е одличен прилог не само кон салатата, но и кон домашните разубавувачки процедури. Со него може да ја миете косата по бањање,  за повеќе чистота и сјај, ​​како и да ги  чистите ноктите, пред да нанесете лак. Освен…

Маска од компир за нежни раце

Секоја жена знае колку лесно се уништуваат рацете и ноктите и како понекогаш кожата се напукува болно, а рацете изгледаат уморни, а не нежни и меки. Ви нудиме уште една нестандардна постапка за раце со компири. Тие се лесни за…

6 начини да го прикриете “одмаздувањето” на фризерката

1 . Премногу кратко? Може да ви се чини дека е крај на светот, но косата расте со  половина до еден сантиметар месечно, па нормално дека ќе израсне повторно. За да го стимулираш растот, можеш да земеш витамини, да пиеш многу вода и да се…