Coffee time is any time
Browsing Category

ТЕХНОЛОГИЈА

Млади од Македонија креираат мобилна апликација #ChallengerДома

„#ChallengerДома е мобилна апликација во Македонија која ќе ги потикнува граѓаните да ги почитуваат мерките, а ќе помогне на компаниите да се рестартираат од Ковид-19“ порачуваат Теодора, Олга, Стефан и Митко. Тие се младите од стартап…

TIPA ги прогласи HUAWEI P40 сериите за Смартфони со најдобра фотографија за 2020 година

Huawei Consumer Business Group (BG) го објави добивањето на наградата за најдобар смартфон за фотографии за 2020 година од престижната TIPA за новите HUAWEI P40, HUAWEI P40 Pro и HUAWEI P40 Pro+. Четврта година по ред TIPA ја наградува P…

Промоција од А1 Македонија – 50% попуст на дополнителни ТВ пакети

Телекомуникациската компанија А1 Македонија со уште еден бенефит за своите корисници, во низата придобивки во периодот на Covid-19. Од денеска, А1 Македонија овозможува попуст од 50% на месечната претплата за активација на одредени…

Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei - Huawei P40 Pro, Huawei P40 lite и Huawei P40 lite E. Тие ја опфаќаат високата, средната и…

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење…

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 - HUAWEI WATCH GT 2e. Наменет да инспирира поактивен животен…

Новата HUAWEI P40 серија ја доловува магијата на фотографијата

Huawei Consumer Business Group (BG) ги претстави своите револуционерни модели HUAWEI P40 Pro+, HUAWEI P40 Pro и HUAWEI P40. Новите предводници на P40 серијата доаѓаат со врвен дизајн и важни иновации на камерите кои радикално ги прошируваат…

Huawei ги поканува сите свои верни поддржувачи на глобалната онлајн премиера на новата P40 серија

Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 март (четврток), од 14 часот. Под слоганот #VisionaryPhotography, настанот ќе се емитува онлајн и секој може да го следи на следниве линкови: …

Huawei ја продолжува гаранцијата за сите свои уреди до 3 месеци

Huawei ги продолжува гаранциите за сите уреди чиишто тековни гаранции истекуваат од 15 март 2020 до 15 јуни 2020 година. За нив новиот период на гаранција ќе биде одложен до 15 јуни 2020 година. Новите услови стапуваат во сила автоматски и…

Huawei прогласен за кандидат број 1 со 3,524 патенти според рангирањето на Европската канцеларија…

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година. Презентираните податоци покажуваат дека за 2019 година примени се повеќе од 181,000 апликации за патент, што претставува зголемување од 4% во однос на 2018…

Huawei ја претставува услугата „Врата до врата“ за секој модел и секој клиент низ цела Северна…

Согласно најавите и преземаните вонредни мерки за спречување ширење на КОВИД-19, HuaweiConsumerBusinessGroup ја претставува услугата „Врата до врата“ за сите уреди и сите клиенти на Huawei од цела Северна Македонија. Во случај корисниците…