Coffee time is any time
Browsing Category

СПОРТ

Јакимовски го победи личниот рекорд, истрча Битола – Меџитлија со повторувања 42 км за 2 часа…

Битола слави истрчан маратон на еден од големите пријатели на градската трка ТРЧАЈ БЕ, Игор МС Јакимовски од Скопје. Човекот кој истрчал 34 маратони од кои 7 домашни и 27 меѓународни вкупно на 3 континенти, одлучи да го надмине…

СЦ „Борис Трајковски” се подготвува за повторно отворање

Во исчекување на одлуката на Владата за олабавување на мерките за спречување и ширење на вирусот Ковид 19, СЦ „Борис Трајковски" започна со подготовка на содржините во комплексот. Се преземаат сите неопходни процедури за подигнување…

Богата зимска спортска и рекреативна понуда во СЦ „Борис Трајковски“

И оваа зима, спортскиот центар „Борис Трајковски“ работи со сите свои спортски и рекреативни капацитети. Лизгалиштето е со најголема посетеност досега, но и со подобрени услови и специјален мраз кој овозможува беспрекорно лизгање. …

(Видео) ЕП 2020: Уште една драма која заврши неславно за Македонија – Ракомет се игра 60…

Македонија загуби од Чешка со 27:25 во 2-то коло од ЕП 2020, иако на полувреме имавме предност од два гола 9-11. Одлично го почнавме мечот, во текот на скоро цело прво полувреме имавме предност против Чесите што на крајот од првите…

ЕП 2020: Македонија неможе без драма и нерви – Лазаров со гол победник за прв триумф!

Ракометна Македонија стартуваше со победа на 14-тото ЕП 2020 во ракомет што се игра во Австрија. Македонија по голема драма и инфаркт завршница по голема борба ја победи Украина со 26-25, со гол во последната секунда на капитенот…

(Видео) 22 минути вистинско фудбалско уживање – Ова се 100-те најдобри голови на деценијата!

Овие денови актуелен е еден вирален видео клип со најубавите голови во изминатата деценија (2010-2019). Во изминатите 10 години се изнагледавме секакви мајстории на фудбалските терени, а сега се појави видео од 22 минути со 100-те…

Христо Ковачи е најмладиот македонец кој освојува картинг трофеи на Балканот

Ковачи рејсинг тим завршува со успешна 2019 година на најмладиот Македонец во картинг, Христо Ковачи. Тој е вицешампион во Македонија и трето место во генералниот пласман во Бугарскиот шампионат, како и второ место предфинално на…

Дали е можно? – Македонија домаќин на СП во фудбал!

Светско фудбалско првенство во фудбал за непризнаени држави ќе се игра на лето идната година во Скопје. Македонската престолнина беше избрана за домаќин на КОНИФА Светското првенство.КОНИФА (CONIFA) е акроним за Конфедерација на…

Ако се пласираме на ЕП, ќе ни требаат многу пари за да ја гледаме Македонија -Затоа почнете да…

Македонија не ја искористи првата шанса за настап за првпат на Европско првенство преку евроквалификациите. Сега преостанува од втор обид преку мартовските баражи да стигне до историски успех со настап на континенталниот собир, за…

(Фото) Браво момци – Со какви одличја се враќаат нашите млади каратисти од СП во Чиле?

На 11-тото Светско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У21, нашите млади репрезентативци направија одлични резултати, што се меѓу најдобрите во историјата на младинските светски првенства. Нашиот кадет Бојан Костов…