Coffee time is any time
Browsing Category

Спорт

Виз Ер Скопски Маратон ги додели наградите за тим билдинг трката и штафетниот маратон – ЕУ за спорт

Вчера вечер во Брик бар се одржа доделувањето на наградите за тим билдинг трката, која беше дел од трката на 5КМ и штафетниот маратон – ЕУ за спорт, кои се одржаа во рамки на овогодинешниот Виз Ер Скопски Маратон. На доделувањето на…

На пионерскиот Куп на Македонија поставени се два рекорди

Над 130 деца беа дел од Купот на Македонија за пионери/ки кои викендов се одржа на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје. Учество земаа атлетичари/ки до 16 години и помлади. Ова натпреварување беше од екипен карактер. И на…

ТРЧАЈ БЕ голема атлетска приказна со два нови македонски рекорди и балканско првенство во…

Организаторите на третото издание на ТРЧАЈ БЕ и покрај ограничувањата со протоколите наметнати од здравствената криза, одговорија успешно на предизвикот да организираат Балканско првенство во полумаратон и пратечки две трки на 5К и 10К,…

Уште 20 дена до 17тиот Виз Ер Скопски Маратон 2021

Полека, но сигурно се наближуваме до најспортскиот викенд оваа година. Уште 20 дена не делат од традиционалниот спортски настан, Виз Ер Скопски Маратон, кој годинава ќе се одржи по 17ти пат. Виз Ер Скопски Маратон 2021, за прв пат оваа…

Божиновска 10-та, Османовска 15-та на Балканското атлетско првенство

Завчера во Краљево, Србија се одржа Балканското атлетско првенство за млади младинци. Ана Божиновска и Сара Османовска ја претставуваа Македонија на Балканското атлетско првенство. Божиновска од АК Центар учествуваше на трката на 400…

Рамадани и Вандески македонски претставници на ЕП У23 во Талин

Од денеска 8ми јули до 11ти јули во Талин, Естонија ќе се одржи Европското првенство до 23 години. Македонија ќе има двајца претставници. Талин, Естонија ќе биде во центарот на вниманието на атлетските случувања во Европа. Овој град…

Река од тркачи низ Скопските улици на денешната трка HalkEco Скопје Трча 10КМ

Денес се одржа традиционалната трка HalkEco Скопје Трча 10КМ, на која учество земаа околу 1000 тркачи. Оваа трка, како единствена градска брза трка, е мотивација на сите учесници, кои го даваат максимумот од себе, да продолжат со тренирање,…

Зајкова од Букурешт: Денес да дадеме максимална поддршка на македонската фудбалска репрезентација

Пратеничката и потпретседателка на ЛДП Моника Зајкова со апел денес во 18.00 часот сите заедно, обединети да им дадеме поддршка на македонската фудбалска репрезнтација на натпреварот во Романија против Австрија. - Токму денес го…

Побрзајте! Пријавете се за трката HalkEco Скопје Трча 10КМ

Уште четири дена можност за пријавување на трката HalkEco Скопје Трча 10КМ. Сојузот на спортови на Град Скопје, заедно со Атлетскиот Клуб „Работнички“ од Скопје и насловениот спонзор HalkBank, ги повикуваат сите љубители на спортот и…

Викендов 200 спортисти ќе се натпреваруваат на Куп на Македонија за сениори/ки

Куп на Македонија за сениори/ки ќе се одржи викендов во организација на Атлетска федерација на Македонија во националната арена „Тодор Проески“. Предвидено е денеска и утре да се натпреваруваат 200 спортисти меѓу кои и кандидатите за…