Coffee time is any time
Browsing Category

Македонија

Тридневна бесплатна ЛЕГО работилница во Ист Гејт Мол

Првите години од детството се најважни за правилен детски развој. Учењето за светот околу нас преку забава и логички предизвици, пропратени со голема поддршка, нега и љубов, се едни од најдобрите начини за здрава нега на детскиот ум.…

„Лакомата меца“ оваа сабота пристигнува во Ист Гејт Мол

Различните светови на детската фантазија се едни од главните столбови за правилен детски развој и лоцирање на вистинските вредности уште од мали нозе. Филмската и театарската уметност, како и анимираните цртани филмови се главната база од…

Продолжува навивачката зимска атмосфера пред Ист Гејт Мол

Овие денови, навивачката еуфорија на фановите и вљубениците во ракометот се најголемата поддршка на македонските ракометари на Европското Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022). Пред Ист Гејт Мол…

Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

Со новата 2022ра, започна листањето на нови резолуции за новогодишни желби, шопинг листи и планови, а со почетокот на истата, започна и финалното одбројување до долгоочекуваното Европско Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка…

Royal Veggies – нова линија замрзнати зеленчуци од Слога Пром

Royal Veggies е новата линија производи од замрзнат зеленчук достапна на пазарот. Се состои од седум пакувања, избор од најчесто користените и комбинација од селектирани видови зеленчук. За овие производи употребен е првокласен внимателно…

На врвот на Пелистер заврши настанот „Зимска приказна“ во Битола

Симболично, со изгрејсонцето на првиот ден од новата 2022 година на врвот Пелистер заврши празничната „Зимска приказна“ во Битола, која беше своевиден претпразничен фестивал кој траеше девет денови. 34 планинари своето новогодишно…

Фонд за животна средина – еден од главните еколошки приоритети за 2022 година

Итното формирање на Фондот за животна средина треба да претставува еколошки приоритет на македонските власти во 2022 година. Тоа е и една од главните желби на Еко-свест за во Новата 2022 година. Преку формирањето на Фондот за животна…

Жито Лукс донира 750 килограми брашно во СОС Детско село

Жито Лукс донираше 750 килограми брашно во СОС Детско село и даруваше новогодишни пакетчиња за децата. Донацијата е според потребите на СОС Детско село и ќе биде распределена во сите семејства од организацијата каде се згрижени децата. На…

По 1 евро за секој изминат час спортски активности: Вработените од Тиго Фајнанс со донација за…

Во духот на празничната солидарност, негување на одговорна корпоративна култура, грижа за локалната заедница и посветено вложување во поддршка кон ранливите категории, вработените од Тиго Фајнанс обезбедија средства за покривање на…

Традиционална новогодишна донација од Бимилк за децата од социјалните организации

Новогодишните празници се омилен дел од секое дете, па во пресрет на празниците Битолска млекара традиционално и оваа година ги израдува децата од семејства во социјален ризик со донација на млечни пакетчиња. Донацијата се состои во…