Coffee time is any time
Browsing Category

Магазин

Лоба: Музичкото анплагд матине на мојот ЈуТуб ќе ви овозможи да уживате во албумот „Нов свет“

Пејачката Викторија Лоба & Friends продуцираа анплагд музичко матине за нејзиниот албум “Нов Свет”. Официјално може да се чујат шест песни на ЈуTуб каналот на Лоба, буквално песни за сечиј вкус. - После долг период на музички…

Видео: Милица Тодоровиќ пее песна за новиот роман на Весна Дедиќ

„Откако разгледав неколку илјади ваши гласови и седум дена карантин, решив“, со овие зборови започна новинарката, водителка и авторка Весна Дедиќ на својот Инстаграм профил, а потоа објави дека новата, насловна песна за нејзиниот претстоен…

Марко и Матија имаат летен хит во најава

Марко Кутлиќ, момчето кое неодамна ја промовираше темата „Буди моја ноќ“ и кое откри дека заради предметот историја во училиште, но и омилениот пејач и свој музички идол Тоше Проески ја засакал Македонија, има нова песна. Овој пат станува…

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Познатото домашно име Драган Христов – LUDUS, заедно со Марија Кулусиќ од Хрватска и Марко Фехер од Босна и Херцеговина, во текот на наредните шест месеци ќе ги претставуваат боите на балканскиот регион, под закрила на Моден Викенд Скопје.…

Марко: Сакам македонската публика да ја слушне мојата песна, затоа што Македонија е земјата на мојот…

„Буди моја ноќ“ е насловот на новата песна на еден од најталентираните хрватски изведувачи од поновата генерација – Марко Кутлиќ. И не станува збор само за нова песна, туку и за нов, сосема поразличен звук. Продукцијата е мошне органска и…

„Посебно Балканско музичко дружење“, нов проект на кларинетистот Благојче Трајковски

Еден од најактуелните кларинетисти во Македонија и на Балканот, Благојче Трајковски, деновиве влегува во втората фаза од работните обврски за неговиот најнов солистички албум, уникатно музичко парче кое буквално ќе биде едно „Посебно…

Fashion Group: За мажи со стил зимска колекција 20/21

Секоја сезона со себе носи нови и супер стилски машки колекции од бројните познати брендови што ги обожаваме. Според нас, стилот секогаш треба да е предизвик, поради тоа што е толку забавен, а денеска имаме неколку совети за момците што…

Fashion Group: новиот тренд е удобно, лежерно и топло

Јакни, кошули, дуксери, тренерки, панталони и широки фустани се само едни од најпопуларните парчиња за оваа зима, а сите тие неодоливо асоцираат на удобност, топлина и вистинско уживање, особено за оние кои работат од дома. Во…

ФОТО: Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе градски локации, претставувајќи ги креациите во сосема поинакво светло заедно со…