Coffee time is any time
Browsing Category

МАГАЗИН

Fashion Group: новиот тренд е удобно, лежерно и топло

Јакни, кошули, дуксери, тренерки, панталони и широки фустани се само едни од најпопуларните парчиња за оваа зима, а сите тие неодоливо асоцираат на удобност, топлина и вистинско уживање, особено за оние кои работат од дома. Во…

ФОТО: Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција на повеќе градски локации, претставувајќи ги креациите во сосема поинакво светло заедно со…

Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада…

Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска - Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов". Аранжманот, текстот и музиката му припаднаа на Бобан Василески, а извонредните…

Бодибилдерот Ивица Јанев рипна в тавче

Секоја љубовна приказна сама по себе е уникатна и посебна. Фитнес инструкторот и бодибилдерот Ивица Јанев пак има што да раскаже за како ја запознал неговата девојка Елена. Ивица редовно трча на кејот на Вардар, така што еден ден при…

Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

#WhatWeDoNext – платформа за млади за креирање подобра иднина преку технологијата Кампањата почнува на 12 август, Меѓународниот ден на младите на ОН со универзална порака за дигитален оптимизам Партнерството на Дојче Телеком и…

„Безобразно“ – летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена, песната „Безобразно“ конечно деновиве добива своја промоција, во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци.…

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“

Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на новата реалност. Ова е петти сингл во низа од новиот материјал по дебитанскиот албум "Играј!"…

Фото: Елена Лука ја промовираше новата колекција венчаници на Саемот за венчавки

Минатиот викенд беше во знакот на 10-от Саем за венчавки што се одржа во хотелот Александар Палас, каде голем интерес предизвика раскошниот штанд на модната куќа Елена Лука. Модниот бренд ја промовираше својата нова, ексклузивна…

Space Motion за старт на Intermezzo Music Rituals

По успешното летно издание на Intermezzo Music Rituals, од овој петок следува нова тура на незаборавни забави и гостувања на врвни диџеј имиња во Intermezzo Music Bar. Стартот на зимското издание на Intermezzo Music Ritual ќе го означи…

Продолжен првиот круг на гласање за MAC: Искористете уште 10 гласа и номинирајте ја својата Јутјуб…

Се ближи финишот на првиот круг гласање за Bioxgn MAC, а интересот на гласачите ги надмина сите очекувања: повеќе од милион онлајн гласови досега пристигнале преку страницата musicawardsceremony.com. Гласачи од сите земји во светот ги дадоа…