Coffee time is any time
Browsing Category

ЉУБОВ И СЕКС

Дознајте што всушност значат еротските соништа

Барем еднаш во животот сте имале некој еротски сон... но дали знаете што всушност тие навистина значат! Сега имате можност да го дознаете нивнито значење. Сонови со поранешниот Ако често ги сонуваме поранешните партнери, што не…

4 типа на мажи, еве кои да ги одбегнувате

Многу жени не можат да ја прекинат врската, дури и ако се несреќни во неа. Врска која не е среќна од самиот почеток, нема да стане поубава по неколку месеци, еве зошто е добро да се избегнуваат неколку типа мажи со кои немате иднина. На…

За љубителите на сексот и виното…

Кога еден ден Мич Страхан донел полу празно шише вино во неговата куќа, неговата мајка го завиткала со пластика и го заврзала со гума. Мич се пошегуваше дека личи на кондом - и така дојде идејата, благодарение на што мајката и синот…

Што значат звуците кои мажот ги испушта за време на сексот?

Жените и мажите имаат целосен репертоар на звуци кои ги произведуваат за време на сексот, иако понекогаш знаат дека останат и потполно тивки. Ви откриваме што значат "сексуалните звуци"? Зборење Вашиот партнер често вели:…

3 причини за врска после случаен секс

Сексолозите дадоа три причини да не ја прекинувате кратката љубовна афера. Барем еднаш во животот може да се соочите со случајна врска за "само секс". Случајниот секс е интересен поради својата спонтаност, непредвидливоста и недостаток…

Утрински секс за убав ден

Не за џабе рекле денот се познава по утрото. Добриот почеток на денот во голема мера придонесува и за негово добро заврашување. Според некои истражувања паровите кои имаат секс рано наутро имаат многу подобар имунитет. Редовниот секс го…

Секс акција – пози за пост бременост

Денес да научиме нешто ново и во меѓувреме да им помогнеме на возбудените тукушто породени мајки. Се кажува дека се се менува откако ќе добиете дете вклучувајќи го и сексот. Тоа што до сега Ви одело во прилог откако ќе роди мајката многу…

Секс поза со која согорувате најмноу калории…. (фото)

Ако сакате да бидете фит и да имате убава линија на телото, практикувајте почесто секс со вашиот партнер. Но, сите секс пози не се подеднакво добри, а ние ви откриваме со која од позите можете да постигнете најдобар резултат и да…

Поради овие причини треба да имате редовен секс (фото)

Научниците од Бристол, 10 години го проучувале влијанието на сексот на здравјето на луѓето. Сексот е пријатен, забавен, но и здрав. Резултатите од истражувањето ќе ви се допаднат, бидејќи сега, знаеме и кои болести ги спречува.…

Сте ја пробале ли позата 77? – Дознајте какво уживање ви носи таа! (фото)

Сите добро ја познаваме познатата секс поза 69. Но, дали сте слушнале за позата 77 или таканаречената лажица? Претпоставуваме дека првпат слушате или воопшто не знаете за неа. Сепак таа е совршена за утрински секс и нема никакви…