Coffee time is any time
Browsing Category

КАФЕ

Кафе кое ги исполнува сите ваши очекувања!

Сме слушнале и безброј пати изговориле – „не можам да го замислам денот без домашно кафе“. Од секоја шолја кафе очекуваме и бараме да има мирис и вкус на кои сме навикнати, јачина која понекогаш очајно ни треба и квалитет што ни овозможува…

Купувајте домашно: Вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија!

Пиењето на свежо мелено кафе отсекогаш била култна рутина на овие простори. Бесценет момент, без разлика колку е тој брз или краток! Кафето наутро не’ буди, а попладне ни дава свежа доза енергија и претставува верен придружник во…

Приклучете се на Insta Grand x Senidah предизвикот

Insta Grand подготви серија предизвици на својот Инстаграм профил за сите оние кои уживаат во кафето и добрата музика. Веруваме дека веќе Само уживате заедно со хитот на Senidah и дека досега безброј пати го погледнавте спотот, а за целосно…

Кафе и колачи во попладневните часови: Совршена комбинација за опуштање и уживање

По напорниот ден исполнет со работа, учење или домашни обврски, потребна ви е квалитетна и пријатна оддишка и нова доза на енергија, која најчесто доаѓа во форма на црно, свежо мелено кафе испиено во удобноста на вашиот дом. А уживањето…

Дали сте подготвени за дружење и пиење кафе на сајтот на Grand кафе?

Ако барате начин да се забавувате, да се дружите и да дознаете нешто ново, тогаш се’ што треба е да се опуштите, удобно да се сместите, да ја наполните вашата шолја со кафе и да го посетите сајтот на grandkafa.rs. Во категоријата симболично…

Тивките херои од „Grand kafe“ Скопје: Запознајте ги луѓето кои стојат зад вашиот омилен ритуал

Животот овие денови е различен. Поминуваме повеќе време во своите домови, бидејќи така треба - бидејќи сме одговорни и свесни - се чуваме себе, но ги штитиме и другите. Условите се променија за секој од нас, но голем број луѓе во овие…

Вработените во „Гранд кафе“ ја одржуваат насмевката на лицата на потрошувачите

Нашите животи се променија. Одеднаш престанавме да излегуваме од домовите, заштитувајќи се себеси, но и другите. Сепак, екои од нас, и покрај се’, секојдневно се на своите работни позиции и ни овоможуваат и понатаму да ги уживаме…

Не мора да се видиме за да испиеме кафе заедно

На нас останува да најдеме начин да бидеме блиски и безбедни, без притоа да се откажеме од омилените активности, како што е пиење на омиленото свежо мелено кафе. Огромна е нашата желба секојдневно да бидеме во контакт со други луѓе, да…

Не мораме да се видиме за да испиеме кафе заедно

Од сите начини на кои пандемијата влијае на светот, социјалниот елемент е најпогоден и веројатно трајно ќе се измени во иднина. Кога прегратките и ракувањата престануваат, важно е да го одржиме контактот со луѓето кои ги сакаме и така да го…

Grand kafa Strong – моќна доза на уживање во кафето

За сите љубители на јакото кафе со интензивен мирис и полн вкус кој долго трае, на полиците на супермаркетите ширум нашата земја се појави новото свежо мелено кафе Grand kafa Strong! Истовремено јакото и питко, а фино мелено кафе, е…