Coffee time is any time

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry е новиот вински бар и продавница отворен во центарот на градот. Со уникатен концепт нуди повеќе од 150 вински етикети, од странски и домашни винарии. Единственоста на Wine Berry започнува од големиот но внимателно составен избор…

A1 Македонија за новогодишни празници со тебе Поврзани услуги и заштеда со A1 Combo

А1 Македонија ја започнува празничната новогодишна еуфорија и со задоволство ја најавува новата атрактивна промоција со која на сите корисници им овозможува да ја дочекаат новата 2022 година со неограничена комуникација, многу содржини и ТВ…

Време е да се чуе гласот на жените жртви на семејно насилство

Жените жртви на семејно насилство не се само бројка, затоа сите заедно, треба да делуваме и да ги поддржиме да се чуе нивниот глас, нивните потреби, нивните приказни. - Секоја година 1.500 македонки се ново-евидентирани жртви на семејно…

ПРЕКУ “COMMONPASS“ НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ОВОЗМОЖЕНА УПОТРЕБА НА ДИГИТАЛНИ ВАКЦИНАЛНИ ЗАПИСИ КОИ…

Апликацијата “CommonPass“, која има за цел да овозможи приказ на Ковид-19 статусот на секој корисник сега е целосно функционална и достапна за граѓаните на Северна Македонија. Со тоа се овозможува корисниците електронски да ги документираат…

ВИЦ: Мујо и Хасо на улица

Мујо се враќа од доктор и по пат го сретнува Хасо: – Што има Мујо? – Ништо, бев на доктор. – И што ти рече? – 200 евра. – Абе не те прашувам тоа, него што имаш? – Само 50 евра. – Аман бе, те прашувам што ти фали! – Па 150 евра!

Гранд кафе го извлече и третиот Гранд милионер!

Како да бидете богати, а без да се трудите? Вашето омилено кафе го има одговорот! Гранд кафе веќе втора година по ред ја организира наградната игра „Стани Гранд милионер“, преку која секој ден доделува мали кујнски апарати, а секој месец…

Голема заинтересираност во првата недела од отворањето на Ист Гејт Мол

Во првата недела од отворањето, Ист Гејт Мол прерасна во вистинска шопинг престолнина, која ги надмина очекувањата на посетителите. Разновиден избор на голем број на квалитетни брендови, кои што се простираат на 5 нивоа, оригинални…

Премиера на „Самоубиство во самоодбрана“ во Штип

Во сабота, на 06.11.2021, во Дом на Млади – Штип, ќе се одржи премиерната изведба на театарската претстаства  „Самоубиство во самоодбрана“, работена според истоимениот драмски текст на Марјан Анѓеловски, а во режија на Александар Јовановски…

Brummell со инвестиција од 100.000 € од X Factor Accelerator

Brummell компанијата позади првото сако наменето за мотоциклисти во светот, доби инвестиција од 100.000 € од X Factor Акцелераторот. Компанијата е основана од страна на Нино Карас и Нина Левиќ, и има свои претставништва во Скопје и Њу…

Nova Solutions во чекор со дигиталниот свет со иновативната апликација Hof zu Küche за германскиот…

Nova Solutions е прва дигитална агенција во Македонија која го реализираше иновативното решение Hof zu Küche, како дигитална платформа, базирано на концептот Farmarket кој освои втората награда на натпреварот на светскиот бренд Ericsson во…