Во кафето ставете ги овие три состојки и килограмите се топат!

КАФЕ

Кафето навистина понекогаш е како магичен напиток.

Наутро не спасува да не заспиеме на работното место, ни дава енергија во текот на денот, а ако пиеме во умерени количини, корисно е и за нашето здравје.

Кафето е одлично средство за губење калории бидејќи го забрзува метаболизмот, а посебно ако го пиеме на начин на каков и го откривме.

Во утринското кафе морате да додадете само три состојки кои веројатно веќе ги имате во кујна, а станува збор за циметот, кокосовото масло и мед.

Еве што ќе ви биде потребно?

1 лажичка цимет
3/4 филџан кокосово масло
1/2 филџан мед

Овие состојки помешајте ги во помала чинија и ставете ги во фрижидер. Тука можете да ги чувате дури и неколку дена.

И потоа секое утро кога ќе подготвувате кафе во него ќе додадете една до две лажчки од смесата.

Конзумирајте вакво кафе секој ден и резултатите би требало да бидат видливи за брзо време.

Слични објави