Следете не на

На социјалните мрежи се појавија многу снимки на кои се гледа како изгледал потресот, а сега се појави ново. Имено камерите во една редакција снимија како се тресе целото студио.

Бидејќи земјотресот беше многу рано, во студиото немаше никој, но по мебелот може да се забележи колку бил силен потресот.

Потсетуваме дека земјотресот беше со јачина од 6,4 степени По Рихтер и се почувствува во целиот Балкан.

Ова е најсилниот земјотрес која ја погоди Албанија во последните 40 години…

https://www.youtube.com/watch?v=X8h8Tsu5Sd0

Најчитани