Следете не на

СВЕТ

(Видео) Спиел со 23 жени затоа што мислеле дека е Меси!

Објавено

на

Иранецот Реза Парастеш својата неверојатна сличност со еден од најдобрите светски фудбалери, Лионел Меси, максимално ја искористил.

Реза е голема ѕвезда во Иран. Погрешниот Меси на Инстаграм го следат повеќе од половина милион луѓе. Тој се сретнал со многу познати личности, снимил реклами, бил гостин во многу популарни емисии.

Тој се претставувал себеси како Меси, а за две години успеал во кревет да однесе 23 жени. Тие биле убедени дека се во романса со познатиот аргентинец.

Добро му одеше, се додека една од нив не го пријавила за лажно претставување.

Па така сега Парастеш има работа со иранската полиција.

Реклама Ремедиум Вет
Реклама Мебел Ви

Facebook

Реклама Кони Копи

Најчитани