Следете не на

ВИДЕА

(Видео) Нов видео спот на скопскиот рок бенд Фикшн

Објавено

на

Скопскиот бенд „Fiction” направи видео спот за нивниот трет сингл по ред за песната „Техно”, која следува по нивните песни „После Дождот”” (2017) и „Некој друг” (2018).

Во рок бендот членуваат: Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара), Филип Андонов (гитара) и Теодор Теодосиевски (тапани).

Музиката, текстот и аранжманот се авторско дело на членовите на бендот, додека пак аудио продукцијата е на Ангел Ќосев – студио „Подрумот”.

Во прилог линк до видеото…

Реклама Ремедиум Вет
Реклама Мебел Ви

Facebook

Реклама Кони Копи

Најчитани