(Видео) Како изгледа еден тренинг на Лео Меси!?

СПОРТ

Ѕвездата на Барселона поради повреда го пропушти првиот натпревар и поразот од Атлетик Билбао, но и тренира одвоено од тимот.

Меси тренира самостојно. Работи напорно и судејќи според она што може да се види веројатно ќе биде спремен за следните предизвици на каталонскиот клуб, но и се очекува да настапи за својата репрезентација Аргентина.

Еве како се подготвува Меси…