Учела од својата мајка – Шарлиз Терон ги открива тајните за убавина!

МАГАЗИН

Американската актерка, Шарлиз Терон ги открива тајните за убавина на кои ја научила нејзината самохрана мајка.

Што вели една од најубавите актерки и жени во светот и која е тајната на нејзината сексапилност и убавина?

Шминка

Секогаш ставајте маскара и молив за веѓи. Имаат магична моќ да ве направат поразлични за замо 5 минури. Ритуал кој ако го практикувате ќе се чувствувате поженствено: Секое утро пред да го напуштите домот ставете парфем. Дури и да носите тренерки и патики, доколку ја практикувате оваа навика ќе се чувствувате посебно.

Кожа

Негувајте ја кожата на лицето секоја вечер пред легнување. Ако сте во 20-тите или 30-тите години можеби мислите дека нема потреба, но овој совет топло ви порачувам да го примените.

Утринска рутина: Доколку наутро немате многу време, доволно е да го измието лицето и да ставите крема со заштитен фактор.

Коса

Кога станува збор за косата, не само советите од фризерите, применете ги советите од другите жени. Жените секогаш сакаат да се пофалат и да ја споделат нивната тајна со други жени.

Исхрана

Секогаш имајте ја во предвид вашата активност. Ако не се движите многу, тогаш и не треба многу да јадете. Добро е и доколку имате некое хоби, кое ќе ве раздвижува. Едноставно е, и не бара многу време и енергија. Доволно е само со неколку постапки и навики, да си посветите време за себе, а резултатите другите ќе ги забележат.