ТОП 30 моменти кои ја одбележаа мината сезона во ЛШ – Кои вардарци се меѓу нив? (видео)

ВИДЕАСПОРТ

ЕХФ уште еднаш не потсети како беше минатата сезона во Лигата на шампионите во ракомет.

Објави специјално видео на најдобрите ТОП 30 моменти од сезоната 2017/18.

Истото е долго околу пет ипол минути, а тоа се потези кои ја одбележаа сезоната која измина.

Вардарци се дел од овие 30, но оставаме на вас да ги дознаете имињата на ракометарите од нашиот тим.

Меѓу нив е и рекордерот Кире Лазаров….

Слични објави