САМО ЗА ЖЕНИ – Конзумирајте ја оваа намирница и градите ќе ви пораснат преку ноќ! (фото)

ЗАБАВА

Познато е дека со редовно и соодветно вежбање, се подобрува физичкиот изглед и деловите од телото кои сакаме да ги зацврстиме.

Но има и многу полесен начин да го направите тоа, односно да се подобри изгледот на вашите гради и да се зацврстат.

Малкумина го знаат ова, а ние ќе ви помогнеме како да го направите тоа со оваа намирница. Таа содржи големи количества на манган и Витамин Ц, а станува збор за ананасот.

Освен витамин Ц и манган, ананасот содржи и антиоксиданси и бета каротен кои штитат од рак на дојката и други видови рак.

Со редовно конзумирање на ананасот, тој ја одржува еластичноста на градите и не дозволува со текот на годините да се опуштат.

Еве еден совет како да си направите дома џус од ананас за вашите гради:

1 чаша органски ананас на коцки
1/2 чаша органски сок од ананас
2/3 чаша органски млеко од кокос

Сместата добро изблендирајте ја и потоа конзумирајте ја!