Coffee time is any time

Звучникот HUAWEI Sound X, развиен со Devialet, пристигнува на македонскиот пазар

Huawei Sound X е најновиот додаток во премиум аудио колекцијата што компанијата ја нуди на македонските потрошувачи во претпразничната сезона, во продажните места на Сетек, Анхоч и Техномаркет, по цена од 16,999 денари. Додека другите…

Милевски: Општинските организации на ЛДП подготвуваат програма за локалните избори и бараат отворени…

Детектирање на локалните проблеми, создавање на иновативни решенија, креирање на програма за локалните избори и отворени листи за советници за 2021 година, беа главните теми на он-лајн конференцијата на ЛДП, насловена како „Дигитално…

„Ладна“ и „Добра Вода“ отсега достапни на онлајн продавницата MagStore

Компанијата Магрони неодамна ја претстави MagStore - онлајн продавницата на која можете да ги најдете нивните добро познати производи „Ладна“ и „Добра Вода“, кои со години се издвојуваат како фаворити помеѓу водите на пазарот. Отсега ќе…

Македонката Теона Манго со онлајн зелена иновативна дестинација

Beyond Green е нова онлајн дестинација за одржлива мода, “зелена” убавина и еко-лајфстајл, но и за некои други нешта. Ова е место каде што модата може да егзистира одговорно, така што ќе може да се ужива во дизајнот, уметничкиот миг и…

„Гранд кафе“ е најпрепознатливиот бренд од категоријата кафе во Македонија

Македонските потрошувачи го препознаа „Гранд кафе“ како најпознат и омилен бренд од категоријата „КАФЕ“, тврдат резултатите од истражувањето спроведено од страна на агенцијата Инсајдер ИД. Во истражувањето е наведено дека „Гранд кафе“ се…

REVALID®: Елена и Љубица ја откриваат иновацијата против стареење и тенка коса

Елена од Скопје и Љубица од Битола се двете Македонки кои погледнаа одблиску и ја открија иновацијата против стареење и тенка коса на Revalid®. Швајцарскиот бренд лансираше производ наменет да го забави процесот на стареење на косата и…

Платформата Терапија ќе ја промовира независната културната и клупска сцена во Македонија

Терапија претставува платформа чија цел е креирање на простор за развој на независна културна и клупска сцена. Македонија отсекогаш имала вибрантна клупска сцена која била на рамниште со сцените во регионот и Европа. Клубовите беа витални…

Ковид Центарот на Клиничка Болница во Битола доби најсовремена опрема од Ротари Клубот

Ротари Клуб Битола Широк Сокак, предаде во употреба најсофистицирана опрема во Ковид Центарот на Клиничка Болница Битола, а ова е најголемата донација во своето 12-годишно постоење, а воедно и една од најголемите донации на опрема во Ковид…

Стартапите се иднината на македонската економија, но потребна е соработка и со институциите

Како дел од првиот ден од Глобалната недела на претприемништвото се одржа виртуелен панел „Лобирање за политки за развој на националниот стартапекосистем - најдобри примери и следни чекори“, на кој учествуваа Коста Петров, директорот на…

Toyota Yaris – новата енергија која не ти дава да застанеш

Уникатен и препознатлив, новиот Toyota Yaris е најдобриот избор за сите оние кои се во потрага по компактен, удобен, моќен и безбеден автомобил. Четвртата генерација на Yaris одлично се вклопува во урбаниот начин на живеење, но ќе ви понуди…