Coffee time is any time

Во сезона на настинки и грип корисно е да знаеме која храна го јакне имунитетот

Постојано сме во потрага по витамини, минерали, суплементи и храна со изразен витамински состав, се со цел што повеќе да се заштитиме во време на вируси, грип и настинки. Опремени сме со знаење дека за да се заштитиме од зимските вируси и…

VIVAX – топлината во вашиот дом повеќе од 16 години

Колку пати сте се запрашале како да ја постигнете посакуваната хармонија во вашиот дом за време на новогодишните празници? Колку пати не можете да се одлучите кој е идеалниот подарок за вашите најблиски? Брендот VIVAX веќе 16 години е тука…

Fashion Group: новиот тренд е удобно, лежерно и топло

Јакни, кошули, дуксери, тренерки, панталони и широки фустани се само едни од најпопуларните парчиња за оваа зима, а сите тие неодоливо асоцираат на удобност, топлина и вистинско уживање, особено за оние кои работат од дома. Во…

Samsung One UI 3 доаѓа со Android 11 и го подигнува корисничкото искуство на ново ниво

Освежениот дизајн, подобреното управување и поголемата контрола на содржината ќе го направи мобилното искуство полесно и поедноставно за милиони Samsung корисници низ целиот свет

Информација за оперски рецитали на 11 и 12.12.2020 во НОБ

На 11 и 12.12.2020 со почеток 20 часот Ви ги најавуваме оперските рецитали, во фоајето на Националната опера и балет. Пијано придружба Андреј Наунов. На 11.12.2020 настапуваат Злата Тошевска, Марика Поповиќ, Невен Силјановски и Ана…

Колку млекото е потребно за здрава исхрана на децата

Динамиката на растот и развојот на детскиот организам ја поставува исхраната. Здравата и балансирана храна подразбира консумирање биолошки вредни прехранбени производи кои можат да ги задоволат енергетските потреби на детето и секако, да…

ОКТА ја инсталираше петтата фотоволтаична централа поставена на фабриката Мода во Свети Николе

ОКТА АД – Скопје го реализираше својот најголем партнерски проект во сегментот обновливи извори на енергија. Станува збор за фотоволтаична централа со вкупна инсталирана моќност од 296,40 kW, која е поставена на покривот на текстилната…

Не ја пропуштајте шансата да станете Гранд милионер

Вашето омилено Гранд кафе и понатаму продолжува да ве наградува. Во рамките на наградната игра „Стани Гранд милионер“, секој ден се извлекуваат добитници на мали кујнски апарати, додека на крајот од секоја недела еден од среќните учесници…

3 начини како да ја симнете високата температура во домашни услови

За првиот сте слушнале сигурно и дури сте го испитувале: облоги со вински оцет. Повозрасните сигурно ќе се сетат дека како деца веројатно постојано ги "третирале" со нив. Општо земено, едвај има поефикасен начин за симнување на висока…

„Да бидеме хумани“: Секое дете заслужува насмевка на лицето во магичните празнични денови

По првата успешна донаторска акција, проектот „Да бидеме хумани“ продолжува со хуманост, овој пат за создавање детски насмевки и среќа за секое дете бидејќи секое дете во светот е исто, и секое дете заслужува насмевка на лицето во магичните…