Магазин

Марко: Сакам македонската публика да ја слушне мојата песна, затоа што Македонија е земјата на мојот музички идол

„Буди моја ноќ“ е насловот на новата песна на еден од најталентираните хрватски изведувачи од поновата генерација – Марко Кутлиќ....

Прочитај повеќе

„Посебно Балканско музичко дружење“, нов проект на кларинетистот Благојче Трајковски

Еден од најактуелните кларинетисти во Македонија и на Балканот, Благојче Трајковски, деновиве влегува во втората фаза од работните обврски за...

Прочитај повеќе

Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов”

Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска - Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада...

Прочитај повеќе
Page 1 of 9 1 2 9