Coffee time is any time
Browsing Category

МАГАЗИН

Бодибилдерот Ивица Јанев рипна в тавче

Секоја љубовна приказна сама по себе е уникатна и посебна. Фитнес инструкторот и бодибилдерот Ивица Јанев пак има што да раскаже за како ја запознал неговата девојка Елена. Ивица редовно трча на кејот на Вардар, така што еден ден при…

Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

#WhatWeDoNext – платформа за млади за креирање подобра иднина преку технологијата Кампањата почнува на 12 август, Меѓународниот ден на младите на ОН со универзална порака за дигитален оптимизам Партнерството на Дојче Телеком и…

„Безобразно“ – летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена, песната „Безобразно“ конечно деновиве добива своја промоција, во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци.…

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“

Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на новата реалност. Ова е петти сингл во низа од новиот материјал по дебитанскиот албум "Играј!"…

Фото: Елена Лука ја промовираше новата колекција венчаници на Саемот за венчавки

Минатиот викенд беше во знакот на 10-от Саем за венчавки што се одржа во хотелот Александар Палас, каде голем интерес предизвика раскошниот штанд на модната куќа Елена Лука. Модниот бренд ја промовираше својата нова, ексклузивна…

Space Motion за старт на Intermezzo Music Rituals

По успешното летно издание на Intermezzo Music Rituals, од овој петок следува нова тура на незаборавни забави и гостувања на врвни диџеј имиња во Intermezzo Music Bar. Стартот на зимското издание на Intermezzo Music Ritual ќе го означи…

Продолжен првиот круг на гласање за MAC: Искористете уште 10 гласа и номинирајте ја својата Јутјуб…

Се ближи финишот на првиот круг гласање за Bioxgn MAC, а интересот на гласачите ги надмина сите очекувања: повеќе од милион онлајн гласови досега пристигнале преку страницата musicawardsceremony.com. Гласачи од сите земји во светот ги дадоа…

(Фото) Има 50 години, а изгледа како тинејџерка – Џеј Ло во досега најсекси издание!

Џенифер Лопез секогаш е во топ форма, а сега папараците ја уловија кога излегува од теретана, каде што со часови вежба со партнерот Алекс Родригез. Таа излезе во хеланки стегната во црвена боја.... Џенифер одушевува со својата…

(Видео) Мадона објави снимка на која си ја пие сопствената урина!

Мадона (61) во моментов е на нејзината турнеја наречена „Мадам Х“, која предизвикува големо внимание не само поради ненадејното соборување на рекордот во цената на билетот туку и поради начинот на кој Мадона привлекува внимание. Овој…

Последни информации од Болоња за состојбата на Синиша Михајловиќ

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ пред неколку дена излезе од болницата во која се лекуваше и се наоѓа во одлична состојба. Михајловиќ излезе од болницата во Болоња каде што го заврши првиот циклус од борбата со леукемијата.…