ВИДЕА

Лоба ќе ви даде вистинска Воздишка со новиот спот од вулканаската плажа на Санторини

Воздишка е новиот видео запис на Викторија Лоба кој се промовираше премиерно на нејзиниот Youtube канал, снимен на познатата вулканска…

Ова се најдобрите 20 филмови во 2018 година кои вредат да се погледнат (видео)

Помина и 2018 година со многу филмски остварувања и блокбастери кои ја одбележаа минатата година. Ви ги претставуваме најдобрите 20…

Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

Васил Гарванлиев момчето познато по детскиот евергрин Марионка, по речиси дваесет години се враќа на македонската музичка сцена со песната…

Нов видео спот за песната „Некој Друг“ од бендот Fiction

Fiction е бенд оформен во јуни 2016та година од страна на Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара, пратечки вокали) и…

Доаѓа новото продолжение на Рамбо – Како се подготвува Сталоне на 72 години! (фото)

Следната година ќе бидеме сведоци на уште еден филм од култниот серијал за осамениот волк Џон Рамбо. Едноставно главниот актер…

Тогаш и никогаш повеќе – Ова се најсмешните реклами на Роналдо и Меси (видео)

Нема никакви дилеми дека Роналдо и Меси се двајцата најдобри фудбалери во светот во овој момент. Нивниот квалитет одамна е…

Ова се 10-те најдобри мотивациски филмови кои ќе ги размрдаат и најмрзливите (фото)

Ова се веројатно најдобрите 10 холивудски остварувања во кои главна улога имаат мускулите и физичката издржливост и ја подигнуваат мотивацијата…

Вежбајте со ,,Баскет,, и имајте стомачни какви што од секогаш сте посакувале! (видео)

Кога се споменуваат вежби за стомачи мускули, кошаркарската топка веројатно не е меѓу реквизитите за вежбање. Личниот тренер и уредник…

Големо невреме во Србија – Ниш најпогоден, се сруши бензиска! (видео+фото)

Големо невреме беснее низ Балканот, а најпогодена беше повторно Србија и градовите Нови Сад и Ниш. Од силниот ветер во…

ТОП 30 моменти кои ја одбележаа мината сезона во ЛШ – Кои вардарци се меѓу нив? (видео)

ЕХФ уште еднаш не потсети како беше минатата сезона во Лигата на шампионите во ракомет. Објави специјално видео на најдобрите…