ВИДЕА

(Видео) ХИТ НА ДЕНОТ: Calvin Harris feat. Rag’n’Bone Man – Giant!

Нашиот избор за хит на денот денеска падна за еден од најпопуланите музичари и диџеи во светот. Станува збор за…

(Видео) Таа е вистинска ,,бомба,, и на 42 години – Шакира ги воодушеви сите!

Колумбијката музичка ѕвезда Шакира и на 42 години изгледа фантастично. Таа се пофали со својата фигура на социјалните мрежи каде…

(Видео) Нов видео спот на скопскиот рок бенд Фикшн

Скопскиот бенд „Fiction” направи видео спот за нивниот трет сингл по ред за песната „Техно”, која следува по нивните песни…

(Видео) Кој дел на Македонија најмногу го погоди денеска невремето? – Доаѓа ново следните денови!

Силно невреме, проследено со ветер, грмежи и врнежи од град и дожд денеска го погоди прилепскиот регион. На социјалните мрежи…

(Видео+Фото) Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Вчеравечер, во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов…

(Видео) Нов летен хит на Тајзи

„Гори“ е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција…

(Видео) Во хаосот во Белград, Црвена Ѕвезда ја освои АБА лигата!

Кошаркарите на Црвена Ѕвезда ја добија мајсторката во финалето на АБА лигата против Будуќност и со 3-2 во победи се…

(Видео) Необичен град кој е рај за очи и вреди да се посети – Се е обоено во нијанси на плаво!

Градот Шефшауен е еден од најважните туристички места во Африка и се наоѓа на север од Мароко. Живеат 42.000 жители…

(Видео) Тажна вест за љубителите на серијата ,,Игра на тронови,,

Пред само неколку дена започна последната сезона на мега популарната серија “Игра на тронови” и тоа по 2,5 години пауза.…