СПОРТ
  14/02/2019

  Виз Ер Скопски маратон годинава ќе се одржи на 4-ти мај, датумот е поместен поради одржување на претседателските избори (фото)

  Поради одржување на претседателските избори, чиј втор круг ќе се поклопи со првичниот датум на…
  СПОРТ
  13/02/2019

  Во тек е пријавувањето за 7-та Авицена Женска трка (фото)

  Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе…
  НАСТАНИ И ЖУРКИ
  13/02/2019

  Задолжително: #SwissEP претприемачот Роланд Симон во Јавна Соба ќе предава за брендинг

  Брендинг е главната тема на настанот Кафе со експертот на кој #SwissEP претприемачот Роланд Симон…
  ЗАНИМЛИВОСТИ
  11/02/2019

  Дознај кој карактер ти прилега преку ликовите на „зимското“ Битолско чупе

  Дали уживате во зимските авантури или, пак, повеќе сакате снегот да го гледате од прозорецот…
  МАГАЗИН
  06/02/2019

  Берлин се подготвува за Петрунија

  Големото отворање на еден од најголемите јавни филмски фестивали во светот Берлинале е на 07.02.2019,…
  ЖИВЕЈ ЗДРАВО
  05/02/2019

  Fit Family предизвик – вежбајте и слабејте заедно со познатите во #30dayschallange

  Модната дизајнерка Ивана Кнез, сопственичка на брендот Драма, е првата позната личност која го прифати…
  КУЛТУРА
  05/02/2019

  „Крајот на времето“ на Милчо Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice

  Краткиот експериментален  филм „Крајот на времето“ на режисерот Милчо Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice…
  ЖИВЕЈ ЗДРАВО
  23/01/2019

  Кога се јаде овошје, а кога благо – Овие правила мора да ги знаете!

  Добро е наутро да се јаде овошје затоа што го забрзува метаболизмот, но вистината е…
  ТЕХНОЛОГИЈА
  22/01/2019

  Овие работи ги правите на Фејсбук, а вашите пријатели ужасно ги нервираат!

  Сигурно често пати ви се случува вашите пријатели на Фејсбук да ви пратат некакви покани…
  МАКЕДОНИЈА
  21/01/2019

  Вечерва се манува цената на горивата – Ова е новата цена!

  Од ноќеска на полноќ се менува цената на горивата во Македонија. По низата поевтинувања, РКЕ…
   ВИДЕА
   07/01/2019

   Ова се најдобрите 20 филмови во 2018 година кои вредат да се погледнат (видео)

   Помина и 2018 година со многу филмски остварувања и блокбастери кои ја одбележаа минатата година. Ви ги претставуваме најдобрите 20…
   ВИДЕА
   24/09/2018

   Нескршливиот Ѓердан на Васил Гарванлиев

   Васил Гарванлиев момчето познато по детскиот евергрин Марионка, по речиси дваесет години се враќа на македонската музичка сцена со песната…
   ВИДЕА
   12/08/2018

   Нов видео спот за песната „Некој Друг“ од бендот Fiction

   Fiction е бенд оформен во јуни 2016та година од страна на Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара, пратечки вокали) и…
   ВИДЕА
   11/08/2018

   Доаѓа новото продолжение на Рамбо – Како се подготвува Сталоне на 72 години! (фото)

   Следната година ќе бидеме сведоци на уште еден филм од култниот серијал за осамениот волк Џон Рамбо. Едноставно главниот актер…
   ВИДЕА
   09/08/2018

   Тогаш и никогаш повеќе – Ова се најсмешните реклами на Роналдо и Меси (видео)

   Нема никакви дилеми дека Роналдо и Меси се двајцата најдобри фудбалери во светот во овој момент. Нивниот квалитет одамна е…
   ВИДЕА
   08/08/2018

   Ова се 10-те најдобри мотивациски филмови кои ќе ги размрдаат и најмрзливите (фото)

   Ова се веројатно најдобрите 10 холивудски остварувања во кои главна улога имаат мускулите и физичката издржливост и ја подигнуваат мотивацијата…
   ВИДЕА
   08/08/2018

   Вежбајте со ,,Баскет,, и имајте стомачни какви што од секогаш сте посакувале! (видео)

   Кога се споменуваат вежби за стомачи мускули, кошаркарската топка веројатно не е меѓу реквизитите за вежбање. Личниот тренер и уредник…
   ВИДЕА
   04/08/2018

   Големо невреме во Србија – Ниш најпогоден, се сруши бензиска! (видео+фото)

   Големо невреме беснее низ Балканот, а најпогодена беше повторно Србија и градовите Нови Сад и Ниш. Од силниот ветер во…